
Viva Salud op ManiFiesta 2024
Viva Salud is weer van de partij op het festival ManiFiesta Op 7 en 8 september hebben we een stand om onze campagnes en activiteiten te laten zien en leuke spelletjes te doen! Zoals elk jaar helpt elke ingezamelde beker om het werk van onze partners in Palestina, de Filipijnen en de DR Congo te steunen. We zijn ook in de Intal-tent om te praten over de gezondheidszorg in Palestina en in het Carré Santé om mensen bewust te maken van de wereldwijde crisis in de gezondheidszorg..
Koop hier je tickets



Ons programma op Manifiesta
Zaterdag 7 september
Debat: 14.00-15.15 uur, Mundofiesta
Opstand overal ter wereld
Met Kat Berza (Raad voor Gezondheid en Ontwikkeling)), gast Viva Salud uit de Filipijnen
De wereld verandert. De crisis van 2008, Covid-19, de oorlog in Oekraïne en de genocide in Palestina zijn allemaal dingen die de macht van de VS in de wereld op de proef stellen. Maar deze situatie biedt ook kansen. De landen in het zuiden van de wereld zijn het beu om door het internationale systeem en de landen in het noorden onrechtvaardig behandeld te worden, en ze laten dat ook horen. Overal ter wereld strijden werknemers actief voor hun rechten en tegen de ongelijkheid die het kapitalisme met zich meebrengt. Tijdens deze bijeenkomst met gasten uit de hele wereld duiken we in de strijd in hun respectieve landen om te praten over hun strijd en hun toekomstperspectieven.
Zondag 8 september
Rondetafelgesprek: 13.00-15.00 uur, Debattentent
Recht op gezondheid tijdens genocide
De gezondheidscrisis in Gaza is niet alleen een humanitaire kwestie: het is een politiek probleem dat voortkomt uit jaren van onderdrukking, bezetting en kolonialisme.
Deze rondetafelgesprek gaat over de verschillende politieke dingen die hebben geleid tot de ernstige gezondheidsproblemen in Gaza, vooral in het licht van de genocide die daar nu gaande is.
Zondag 8 september
Debat: 17.00-18.30 uur, Plaza Feminista
Care for care workers: oplossingen voor het wereldwijde tekort aan zorgpersoneel
Gezondheidswerkers staan in de frontlinie in de strijd voor het recht op gezondheidszorg voor iedereen. Daarom vechten ze tegen de privatisering van ziekenhuizen, het gebrek aan investeringen van overheden in stabiele lokale gezondheidszorgsystemen en soms zelfs tegen intimidatie door de staat. Viva Salud praat met zorgpersoneel en vakbondsleden over de oorzaken en algemene oplossingen voor betere arbeidsomstandigheden.

Help ons door vrijwilliger te worden!
Tijdens het hele festival kunnen we hulp gebruiken bij :
- de bekers op het veld verzamelen
- de Viva Salud-stand bemannen en onze doelen en activiteiten laten zien
- communicatie ondersteunen en korte interviews en videoclips maken