Na het einde van de jaarlijkse verkoop van paaseieren georganiseerd door Viva Salud en Cubanismo.be, de inzamelingsactie voor medische spullen is al een paar maanden aan de gang. Samen met tal van andere Cubaanse solidariteitsorganisaties en Cubanen in België heeft Cubanismo.be twee containers gevuld met spullen die Cuba vanwege de Amerikaanse blokkade moeilijk kan krijgen: van ziekenhuisbedden tot thermometers. En binnenkort vertrekt er nog een derde container naar het eiland!
Bekijk hier een video die is opgenomen terwijl een container werd gevuld.
Niet alleen de Belgische pers, maar ook de Cubaanse pers heeft het over de campagne. Lees hieronder een interview met Reinaldo Romero, een van de initiatiefnemers van de actie in België.
Brussel, 29 september, Prensa Latina in Granma:
Cubanen die in België wonen en mensen die solidair zijn met het eiland, zijn bezig met het samenstellen van een derde container met donaties voor de Cubaanse gezondheidszorg, zo heeft projectcoördinator Reinaldo Romero vandaag gezegd.
«Na de twee containers met medische apparatuur en hygiëneproducten die afgelopen juli naar Cuba zijn gestuurd, zijn we al bezig met een nieuwe zending, die onder andere tienduizenden spuiten, mondkapjes en ziekenhuisbedden zal bevatten», legde hij uit aan Prensa Latina.
Volgens de heer Romero is het de bedoeling om deze donaties in november naar het grootste eiland van de Antillen te sturen. Het initiatief is bedoeld om de strijd tegen de Covid-19-pandemie in Cuba te steunen, terwijl de gevolgen van de verscherpte economische blokkade van de VS tegen het eiland een uitdaging vormen.
«We merken dat iedereen die meedoet super gemotiveerd is en beetje bij beetje doen we steeds meer ervaring op. Gaandeweg sluiten er steeds meer nieuwe deelnemers aan bij dit solidariteitsproject, dat we op de lange termijn willen voortzetten, ook als de pandemie eenmaal achter de rug is», benadrukte hij.
Cubanen zoals Romero werken samen met Belgische verenigingen die het Caribische land al lang steunen, zoals Cubanismo.be en Les Amis de Cuba, maar ook met nieuwkomers, zoals Salsa Brugge.
Donaties, samenwerking met Belgische instellingen en fondsenwerving vormen een belangrijk onderdeel van de gezondheidszorgactiviteiten van het project.
De heer Romero vertelde aan Prensa Latina dat de uitdagingen waarmee ze te maken hebben bij de uitvoering van dit initiatief niet zelfs de kleinste, maar dat vastberadenheid en teamwork krachtige wapens zijn, die ons vertrouwen geven in het welslagen van dit nobele streven.
«Door de Amerikaanse blokkade hebben we bijvoorbeeld al een rekening moeten sluiten die was aangemaakt voor solidariteitsdonaties, maar we hebben alweer een nieuwe geopend», legde hij uit.
Heel erg bedankt aan iedereen die ons heeft gesteund en heeft meegeholpen met het vullen van de containers. Dankzij jullie waren zowel de paascampagne als de inzamelingsactie voor medische spullen een enorm succes. We hebben maar liefst 18.000 euro opgehaald!
De vertaling van het Cubaanse artikel vind je op Cubanismo.be. Wil je je inzetten voor Cuba? Neem dan gerust eens een kijkje op hun Facebook-pagina.